Sportovní klub vozíčkářů Praha slaví 30 let existence. Za podpory MČ Praha 5 připravil putovní fotografickou výstavu

Před třiceti lety vznikl Sportovní klub vozíčkářů Praha (SKV Praha) jako oddíl stolního tenisu. Dnes sdružuje přes 140 sportovců z celé republiky v sedmi oddílech – stolní tenis, lyžování, floorbal, outdoor, potápění, tanec a orientační závod.

V současnosti nabízí SKV Praha svým členům rekreační i závodní sporty, sportovní akce jednodenní i vícedenní, včetně akcí v zahraničí. Možnost sportovat znamená pro vozíčkáře cestu k aktivnímu životu, seberealizaci a radost z pohybu. „Sport vnímáme jako nepostradatelnou součást v životě každého člověka – včetně handicapovaných“ říká předsedkyně SKV Praha Michaela Krunclová, která je sama upoutána na vozík od roku 2004 po autonehodě. Za pravdu jí dává i člen SKV Praha Roman Charvát: „Je to lék opravdu na všechno, člověk se může krásně realizovat, vybít energii, ale i dobít pozitivní energii, vyblbnout se, motivovat, prostě všechno. Krásně se při sportu vyčistí hlava a myšlenky.“

Pro všechny členy, podporovatele i veřejnost připravil SKV Praha v rámci letošních oslav putovní výstavu velkoformátových fotek, která poutavě zachycuje, že mnoho bariér je pouze v našich myslích. Dokumentuje radost ze života v pohybu, silné příběhy a nezlomnost lidského ducha.

Výstava pod záštitou MČ Prahy 5 bude zahájena 9. 9. 2021 od 17.30 vernisáží v bezbariérových výstavních prostorech Sportovna Radlická. Vernisáž doprovodí živá hudba The Brownies či Hot Wings. K vidění v těchto prostorech bude výstava do 15. 9. 2021. Jejím cílem je přivést ke sportu více tělesně handicapovaných a tím zkvalitnit jejich život. Představit široké veřejnosti sport s handicapem, motivovat je k dobrovolnictví a dobročinnosti. Tvořit tak otevřenou společnost.