Sportovní den Prahy 5 stráví žáci škol Prahy 5 v aquaparku Barrandov

19/09/2014

O pohár městské části Praha 5 se v pátek 26. 9. 2014 utkají žáci zdejších základních škol v Aquaparku Barrandov. Pořadatelem akce je Aqua Dream a. s. ve spolupráci s obvodním ředitelstvím Městské policie Praha 5.

Žáci základních škol budou rozděleni do smíšených družstev a ke každému bude přidělen jako kapitán strážník městské policie z OŘ MP Praha 5. Vítězem se stane tým, který získá nejvyšší počet bodů ze sedmi disciplín.

Úkolem strážníků je zajištění bezpečného průběhu sportovních soutěží a poučení dětí o bezpečném chování nejen u vody, ale např. i v provozu na pozemních komunikacích.

Nepůjde ale jen o teorii.

„Po ukončení soutěží proběhne v bazénku ukázka záchrany tonoucího, tu předvedou strážníci z Poříčního útvaru MP,“ přibližuje místostarosta JUDr. Petr Lachnit, který převzal nad 8. ročníkem akce záštitu.