Sportoviště v Motole zůstane otevřené

18/11/2009

Dětskému hřišti a sportovišti mezi ulicemi Hamsíkova a Brdlíkova v Motole hrozilo kvůli zdevastovanému oplocení zavření z bezpečnostních důvodů. Díky finanční injekci MČ Praha 5 se v brzké době nově zajištěný sportovní areál opět otevře malým i velkým návštěvníkům. Opravy si vyžádají přes 980 tisíc korun.

„Uzavření hojně využívaného sportoviště pro nás bylo až posledním řešením, místo pro sportovní aktivity a dětské hry je podle mne neodmyslitelnou součástí každé komunity,“ říká starosta Milan Jančík. „Sportovní vyžití mládeže také prokazatelně přispívá k prevenci její kriminality, takže se rozhodně nejedná o vyhozené peníze,“ dodává.

Motolské hřiště a sportoviště trpělo především problémy s oplocením a fakt, že nejeden míč skončil na soukromých pozemcích v okolí areálu, rozhodně nepřispíval k dobrým vztahům mezi uživateli a vlastníky těchto pozemků. Nástavba oplocení byla v natolik špatném stavu, že při neopatrném užívání hřiště hrozilo zranění dospělým i dětem.

Aby se zamezilo případným úrazům a zároveň i nucenému odstavení hřišť z provozu, vypsala MČ Praha 5 konkurz na zhotovitele kvalitního moderního ohrazení celého areálu. Tendr vyhrála s nejlevnější nabídkou firma Elstav, která zbuduje zbrusu nové oplocení, jehož základem bude ocelová síť mezi šest metrů vysokými nosníky.