Sportissimo 1/2 Maraton Praha: Omezení v dopravě 28. března 2015

27/03/2015

Praha – Sobotní pražský půlmaraton uzavře pro řidiče některé ulice a omezí provoz tramvají a autobusů zejména v centru hlavního města. Motoristé by se měli trase závodu vyhnout a cestující využívající městskou dopravu by měli zvolit metro, které bude v případě potřeby jezdit častěji.

Na bezpečnost sportovní akce dohlédne policie, která posílí pořádkovou a dopravní službu. Vyplývá to z aktuálních informací policie, organizátorů a dopravního podniku.

Změny v dopravě

Pražané a návštěvníci hlavního města se musejí připravit na rozsáhlá dopravní omezení v okolí trasy závodu. Už od páté hodiny ranní bude obousměrně přerušen provoz tramvají v úsecích Národní divadlo – Čechův most a Mánesův most. Po objízdných trasách pojedou linky číslo 17 a 18.

Další změny začnou postupně před polednem a mají skončit okolo tří hodin odpoledne. Některé tramvajové i autobusové linky budou odkloněny nebo zkráceny. V úseku Podolská vodárna – Pražského povstání bude zavedena náhradní autobusová doprava X3, linka X14 bude během závodu prodloužena z Manin na Palmovku.

Všechna omezení MHD jsou uvedena na webu pražského dopravního podniku. V den závodu získají občané informace i na bezplatných informačních linkách 800 165 102800 100 991. “Z důvodu velkého rozsahu dopravního opatření nejsou na některých linkách dodrženy časy odjezdů garantovaných nízkopodlažních spojů,” upozornil dopravní podnik zejména vozíčkáře či rodiče s kočárky.

Běžci odstartují v sobotu v poledne z náměstí Jana Palacha u Rudolfina. Závod povede hlavně podél nábřeží po obou březích Vltavy a přes několik mostů. Závodníky zavede na Staré i Nové Město, do Nuslí, na Smíchov, Malou Stranu, do Holešovic či Karlína.

Po absolvování více než 21 kilometrů čeká účastníky cíl opět na Palachově náměstí. Mapa s podrobnou trasou závodu je na www.runczech.com. Předpokládaný konec závodu a dopravních omezení je okolo 15:00.

Omezené parkování

Po celé trase budou policisté spolu s městskými strážníky podle aktuální situace řídit a uzavírat dopravu, a to zhruba od 11:30 do 15:00. Na řadě míst bude omezeno parkování a vozidla, která tam budou stát, budou kvůli bezpečnosti odtažena. Na Dvořákově nábřeží, v ulici Divadelní či 17. listopadu platí zákaz parkování už od pátku.

Více informací o 1/2 Maratonu