Sport je tvoje droga aneb Smíchovské jaro na Čechii 2008

16/05/2008
MČ Praha 5 se stala spolu s TJ Čechie Karlín pořadatelem na sportovně-společenském projektu pro žáky základních škol MČ Praha 5, který je součástí kampaně proti drogám. “Sportuj s námi, sport je tvoje droga”. Cílem akce je ukázat žákům základních škol celou širokou paletu sportů a možností jak porazit nudu a nezájem, umožnění sportovního vyžití a také poznaní jiné části Prahy.
„MČ Praha 5 podpořila tuto akci, která je zároveň součástí protidrogové kampaně,“ řekl starosta MČ Praha 5 Milan Jančík. „Má sloužit nejen k prohloubení vztahu dětí ke sportu a k příležitosti setkání žáků jednotlivých škol, ale i jako ukázka smysluplného využití volného času,“ dodal.
„Akce navazuje na akci Smíchovské jaro na Čechii v roce 2006, která se setkala s velkým úspěchem. Tehdy se zúčastnilo 300 žáků ze základních škol na Barrandově, Smíchově a Košířích,“ informovala místostarosta Lucie Vávrová.
Akce proběhne 27.5., 2.6. a 10.6.2008 v prostorách TJ Čechie Karlín, kde je připravena bohatá sportovní nabídka pro reprezentativní zastoupení žáků základních škol z Prahy 5. Jsou připravena dvě semifinálová kola a finále. Žáci se budou moci seznámit s frekventovanými, ale i méně známými sportovními odvětvími pod vedením zkušených trenérů.