Sport bez předsudků na Praze 5

12/05/2008

MČ Praha 5 se rozhodla podpořit sportovně sociální projekt prevence kriminality – Sport bez předsudků. Tento unikátní projekt, který probíhá v České republice od roku 2004 a naše městská část je jeho tradičním partnerem, se v roce 2008 uskuteční v Praze, na Liberecku, Ostravsku a ve Zlíně. Nabízí dětem ze základních škol sport jako alternativní a smysluplnou možnost trávení volného času. Od roku 2004 se do projektu zapojilo cca 16600 dětí z celkem 224 základních škol.

„Je důležité ukázat dětem, že smyslem sportu není jen úspěch za každou cenu, ale hlavně pocit radosti ze svého výkonu nebo sounáležitosti se svými vrstevníky a probudit v nich soutěžního ducha,“ vyjádřil se k projektu starosta Milan Jančík

Projekt je určen dětem ze základních škol ve třech věkových kategoriích. Za účast na prezentačních dnech a na Velkém sportovním dni se získávají body, které mají určitou hodnotu a do škol se vrací v podobě nového sportovního vybavení do hodin tělesné výchovy.

„Naše městská část projekt Sport bez předsudků podporuje již několikátým rokem a zájem o účast mezi dětmi stále stoupá. Děti mají možnost se seznámit i s takovými sporty, které ve škole v rámci tělesné výchovy nemají,“ řekla místostarosta Lucie Vávrová.

Mezi prezentované sporty patří kontaktní ragby, atletika, biketrial a fotbal. V jednotlivých fázích projektů jsou zahrnuty prezentační tréninkové dny, kde se děti seznamují a zkouší si jednotlivé sporty. Velké sportovní dny, kdy během jednoho dne probíhají současně soutěže v ragby, atletice, biketrialu, fotbalu a děti si tak mohou vychutnat atmosféru velkých sportovních závodů. Nejlepší děti jsou odměněny na stupních vítězů medailí, diplomem, věcnou cenou a poháry.

Termíny akcí:

• Prezentační den ATLETIKA Praha: 15.5.2008, sportovní areál Juliska, Praha 6
  • Prezentační den RAGBY Praha: 29.5.2008, hřiště RC Tatra Smíchov, Podbělohorská ulice
  • Prezentační dny probíhají od 11.00 do 15.00 hod.

26.6.2008 od 9.00 h proběhne akce Velký sportovní den na hřišti RC Tatra Smíchov, ve sportovním areálu Juliska a na fotbalovém hřišti Čechie Smíchov.