Splněná přání do školních lavic

Vážení rodiče a přátelé škol Prahy 5, milí žáci,

zveme Vás ke spoluúčasti v komunitní akci určené primárně rodičům samoživitelům, ale nejen jim. Cílem charitativní akce je pomoci rodinám s finančně náročným začátkem školního roku, ale zároveň se chovat ekologicky, recyklovat a využívat spotřební zboží na jeho maximum. Chceme pro Vás zprostředkovat poptávku a nabídku věcí, které potřebují či si jen přejí děti školou povinné.

  • Informace pro příjemce daru

Na e-mail pranidolavic@praha5.cz, můžete zasílat své požadavky, specifikujte prosím, proč si daný předmět přejete a jak ho chcete využít, případně přidejte ilustrační foto, uveďte školu, kterou žák navštěvuje. Konkrétní jméno žáka ani zákonného zástupce nebude zveřejněno.

Žádost nemusíte podávat pouze emailem, ale i osobně. Každá škola bude mít na webu uvedenou kontaktní osobu, které bude možné žádost předat.

Příklady:

Žák 3. třídy si přeje sportovní boty na fotbal, velikost 38 (požadavek specifikujte co nejvíce, barva, značka, …).

Žákyně 2. třídy by ráda chodila do tanečního kroužku, který si rodina nemůže dovolit zaplatit, cena ročního kurzovného činí 4 500,-Kč (u těchto přání uvádějte číslo účtu organizace, která volnočasovou aktivitu organizuje, variabilní symbol a částku).

Žákyně 7. třídy by ráda začala nový školní rok s batohem Vans (uveďte barvu, model a další podrobnosti, případně ilustrační foto).

  • Informace pro dárce

Vyberete si žáka či žákyni, kterému chcete pomoci. Můžete přispět finanční částkou nebo věcným darem novým či použitým.

V případě věcných darů se musí jednat o věci zachovalé, čisté, bez vad.

Vybranou věc doručíte na sběrné místo, kde bude vydána příjemci.

  • Můžete vytvořit i vlastní nabídku

Věc, kterou chcete darovat (oblečení, kniha, společenská hra), vyfotíte, uvedete její parametry, komu je určena a informace zašlete na mail pranidolavic@praha5.cz. V případě zájmu doručíte předmět na sběrné místo a tam bude vydána příjemci.

Předmětem daru jsou věci související s potřebami docházky do školy a volnočasových aktivit. Darovat není možné mazlíčky (ani plyšové 🙂 ) a potraviny.

Tato aktivita je realizována v rámci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání II pro MČ Praha 5 (r.č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0010677) , který je spolufinancován z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.

  • Poptávky
Druh poptávky (oblečení, obuv, školní potřeby, knihy, ostatní): Pro koho je určena: Bližší specifikace a využití poptávané věci:
Návštěva ZOO Praha Žák přípravné třídy ZŠ (+ doprovod dospělé osoby) Návštěva ZOO je pro rodinu nad finanční možnosti. (450 CZK) PŘÁNÍ SPLNĚNO
Sportovní oblečení z funkčního materiálu Žák 1. třídy ZŠ, o kterého se stará babička Šortky, tričko a mikina PŘÁNÍ SPLNĚNO
Sportovní oblečení z funkčního materiálu Žák 2. třídy ZŠ Šortky, tričko a mikina PŘÁNÍ SPLNĚNO
Sálové tenisky (bílá podrážka) Žák 1. třídy ZŠ Nákup kvalitní obuvi do tělocvičny si babička, která se o dítě stará, nemůže dovolit velikost 28, zapínání nejlépe na suchý zip
Sálové tenisky (bílá podrážka) Žák 2. třídy ZŠ Nákup kvalitní obuvi do tělocvičny si babička, která se o dítě stará, nemůže dovolit velikost 30, zapínání nejlépe na suchý zip
Sada na výrobu šperků Žákyně 9. třídy ZŠ Šikovná dívka ráda vyrábí šperky, její maminka, samoživitelka, si koupi této sady nemůže dovolit
Vstupenky do kina 2 žáci 1. stupně ZŠ + doprovod dospělé osoby Žák přípravné třídy ZŠ a jeho sourozenec z 3. třídy by spolu s maminkou rádi zašli do kina 3 vstupenky na animovaný film nebo pohádku vhodnou i pro menší děti
Vstupenky do kina Žákyně 1. třídy ZŠ + mladší sourozenec + doprovod dospělé osoby Dívka si přeje navštívit pěkný film/pohádku 3 vstupenky na animovaný film nebo pohádku vhodnou i pro menší děti

 

  • Nabídky darů
Druh nabídky (oblečení, obuv, školní potřeby, knihy, ostatní): Pro koho je určena: Bližší specifikace a využití poptávané věci:
Chlapecký školní batoh od českého výrobce TOPGAL Batoh je vhodný pro žáky 1. st ZŠ a je ve velmi dobrém stavu (foto viz. příloha).
Školní batoh Žák/žákyně 1.-2. třídy ZŠ Nový

 

  • Sběrná místa

ZŠ Grafická – recepce

Vzdělávací a informační centrum Prahy 5

 

  • Kontaktní email:

pranidolavic@praha5.cz

 

  • Související odkazy:

Místní akční plán II

Oddělení strategií, projektového řízení a EU fondů