Sparta Praha kralovala na IFSP Cup 2020

Třetí ročník turnaje International Football Summer Prague Cup 2020 měl v porovnání s předchozími ročníky pozměněnou podobu.

Kvůli omezením plynoucím z obav z šíření onemocnění Covid-19 se nemohly zúčastnit týmy ze zahraničí, které jsou za normálních okolností integrální součástí celé akce. Navzdory uvedenému omezení se nicméně podařilo zajistit účast nejlepších pražských klubů, včetně nejslavnějších týmů AC Sparta Praha a SK Slavia Praha. Díky zastoupení mužstev Slavia Karlovy Vary a Mostecký FK se tak nakonec podařilo uspořádat turnaj s republikovým dosahem, díky čemuž byla zachována vysoká prestiž turnaje IFSP Cup. Turnaj se uskutečnil v sobotu 20. 6. v areálu fotbalového klubu Motorlet Praha. Nastoupili hráči spadající do věkové kategorie U11. Hrálo se v rozestavení 1 brankář + 7 hráčů v poli. Turnaje se zúčastnilo 8 týmů ze sedmi klubů, když Sparta poskládala 2 mužstva. Hrálo se systémem každý s každým, jedno utkání trvalo dvacet minut. Celkem se odehrálo dvacet osm zápasů, ve kterých padlo 96 branek. Kvůli setrvalému dešti se všechny zápasy odehrály na hracích plochách s UMT.

Z turnajového vítězství se nakonec radovala Sparta Praha, která zvítězila ve všech 7 zápasech a zcela po zásluze do svého držení převzala krásný putovní pohár pro vítěze celého turnaje. Stupně vítězů doplnili na 2. místě obhájce vítězství Slavia Praha, třetí příčku obsadil druhý tým Sparty. Kvalita předvedené hry odpovídala výbornému obsazení, k vidění bylo několik skvělých individuálních výkonů a hráči si turnaj evidentně užívali. Díky uvolňujícím se opatřením mohli čerpat energii i od diváků, kteří se zúčastnili v hojném počtu. Za pořádající klub SK Motorlet Praha proto akci hodnotíme velmi pozitivně. Opět musíme konstatovat, že bez podpory MČ Praha 5 by bylo velmi složité podobný turnaj uspořádat v takové kvalitě, jakou si značka IFSP Cup zaslouží. Pevně doufáme, že nadcházející ročník opět proběhne za účasti zahraničních týmů.

Individuální ocenění

Nejlepší brankář: Lipert Jan – Mostecký FK
Nejlepší střelec: Švec Viktor – Sparta Praha
Nejlepší hráč: Rajchman František – Slavia Praha

Umístění týmů
1. AC Sparta Praha I.
2. SK Slavia Praha
3. AC Sparta Praha II.
4. SK Motorlet Praha
5. FK Meteor Praha
6. Mostecký FK
7. FC Slavoj Vyšehrad
8. FC Slavia Karlovy Vary