“Smíchovský soudek” – jubilejní 30. ročník šachového turnaje se koná v Pivovaru Staropramen

24/05/2014

Klub šachistů ŠK Smíchov ve spolupráci s Šachovým oddílem Oaza Praha a Šachovým oddílem TJ Sokol Vyšehrad Praha uspořádal v sobotu 24. května již 30. ročník mezinárodního šachového turnaje družstev pod názvem „Smíchovský soudek” o putovní cenu generálního ředitele Pražských pivovarů a.s.

Turnaj se konal v Paspově sále Pivovaru Staropramen na pražském Smíchově a zúčastnilo se jej 20 mužstev z České republiky, dvě mužstva z Rakouska a dvě z Německa. Hrálo se švýcarským systémem, 13 kol, 2x 5 minut na partii, podle pravidel FIDE pro bleskovou hru.

“Městská část šachový sport podporuje dlouhodobě, stejně jako místní Šachový klub Smíchov. Na Smíchovský soudek jsme darovali například upomínkové předměty,” informoval 1. zástupce starosty JUDr. Petr Lachnit, který nad šachovým turnajem převzal záštitu.