Školy fungují v mimořádném režimu, zpřístupněny budou první školky

11/05/2020

Školy a školky zřizované pátou městskou částí postupně otevírají své brány. I když zatím jen v mimořádném režimu. Rodiče by především měli sledovat internetové stránky škol, na kterých se dovědí konkrétní podrobnosti výuky.

U základní škol platí, že od 11. května mají žáci devátých tříd možnost konzultací před přijímacími zkouškami. Ve skupině o 15 žácích budou absolvovat výuku matematiky a českého jazyka. Svoji účast na výuce budou muset řešit se svým třídním učitelem.

Žáci 1. stupně budou moci navštěvovat školu od 25. května. Opět dobrovolně a opět ve skupinách o 15 žácích. Školní družiny otevřené nebudou, školní jídelny na základě místních podmínek.

„Co se týká mateřských škol, po poradě s ředitelkami jsme je zpřístupnili od 18. května. I zde platí, že by rodiče měli aktuální informace hledat především na webových stránkách jednotlivých školek,“ informovala starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková.

Ve všech mateřských i základních školách před jejich otevřením proběhl důkladný úklid včetně dezinfekce.

• MŠ otevřené od 18. května 2020

MŠ Lohniského 830

MŠ Nám. 14. října (ZŠ a MŠ Kořenského)

MŠ Renoirova (ZŠ a MŠ Chaplinovo nám.)

MŠ U Železničního mostu

MŠ Nad Palatou

MŠ Kudrnova

MŠ Kroupova