Skalničková zahrada v Prokopském údolí se znovu otevřela veřejnosti

03/05/2020

Unikátní skalničková zahrada v Prokopském údolí je znovu otevřená veřejnosti. K vidění tu je přes 2 000 unikátních skalniček a dřevin, mezi nimi např. sekvojovec, ale i hmyzožravé rostliny. Veřejnosti je zahrada aktuálně přístupná dva dny v týdnu, v sobotu a v neděli mezi 9. a 18. hodinou. (Od 1. listopadu do 31. března je zahrada uzavřená.)

Výjimečnou, 80 let starou zahradu, se městské části Praha 5 podařilo zachránit a získat do své péče. Po všech potřebných úpravách zahradu obnovila a nyní je tento skvost již třetí sezónu zpřístupněn návštěvníkům. Celý příběh zahrady začíná v druhé polovině 19. století, kdy byl tento pozemek využíván jako skládka kamene z nedalekého Smíchovského nádraží.

O sto let později zde manželé Haladovi založili unikátní skalničkovou zahradu. Shodou náhod se pan Špaňhel, duchovní otec zahrady, znal s panem Haladou. Slovo dalo slovo, oslovili městskou část, jestli by neměla zájem o vybudování a podporu. Ukazuje se, že podpora radnice Prahy 5, která přispěla na její opravu, byl velmi správný krok,“ říká místostarosta Lubomír Brož.

• Aktuální otevírací doba
    • Do 31. března je zahrada z provozních důvodů uzavřená.

• Vstup do zahrady je volný.

• Kontakt na správce
    • Milan Halada, mobil: 734 404 686.

• Provozovatel zahrady
    • MČ Praha 5, nám. 14. října 4, 150 22 Praha 5.

Areál je z větší části bezbariérový a zaměstnanci jsou ochotni osobám se sníženou pohyblivostí kdykoli pomoci.

Skalničková zahrada Hlubočepy