Situace fotbalového klubu na Žvahově je stále napjatá

16/02/2011

Polovina hřiště fotbalového klubu FK Zlíchov patří restituentům, kteří se v minulém roce rozhodli pozemky prodat. Ze zákona je museli nejprve nabídnout k odkoupení Městské části Praha 5. Bohužel zákonná lhůta pro vyjádření uplynula dnem, kdy  zasedalo nové zastupitelstvo a bývalé vedení na tomto zasedání nepředložilo žádný návrh.

Situace FK Zlíchov je v tuto chvíli nadále složitá. Společnost Tenis Akademie Čechie má již podepsané kupní smlouvy o smlouvách budoucích se spoluvlastníky pozemků, na kterých stojí fotbalové hřiště a připravuje projekt pro vybudování tenisového areálu s krytou halou. Tím je zásadně ohrožena existence celého fotbalového hřiště.

“Městská část jako menšinový poílový spoluvlastník těchto pozemků musí minimalizovat dopady případných soudních sporů o využití pozemků. V současné době je posuzován návrh na rozdělení podílového spoluvlastnictví na výlučné tak, aby mohly obě sportovní aktivity existovat vedle sebe,“ říká MUDr. Radek Klíma, starosta Prahy 5.

Bohužel řešení celé situace je spojené s milionovou investicí do opěrných stěn a souvisejících terénních úprav, což v situaci napjatého rozpočtu městské části a hospodaření s rozpočtovým provizoriem způsobuje určité napětí a nejistotu. Vedení radnice se proto snaží najít co nejrychleji vhodné řešení, které uspokojí všechny zúčastěné strany.