Setkání starostů na radnici Prahy 5

21/06/2011

Ve čtvrtek 9. června 2011 proběhlo v prostorách radnice MČ Praha 5 již druhé setkání starostů městských částí Praha 5, Slivenec, Velká Chuchle, Zbraslav, Zličín a zástupci Městské policie hl. m. Prahy a Policie ČR.

Mezi hlavní témata diskuze patřila oblast dopravy a bezpečnosti. Zástupci městských částí a policie společně hledali řešení problému parkovacích zón v městko části Praha 5 a v přilehlých městských částech.

Starosta Prahy 5 MUDr. Radek Klíma považuje za stěžejní problém v oblasti parkování absenci jednotného parkovacího systému v celé Praze.

„Magistrát hl. města Prahy zatím nechce jednat o společném postupu na celém území Prahy. Proto byla navržena společná studie alespoň v rámci městských částí, přítomných na této schůzce“ doplnil starosta.

Z hlediska zvyšování bezpečnosti byly diskutovány hlavně body týkající se problematiky bezdomovectví a osob drogově závislých.

„Protidrogová politika je věcí magistrátu. Měla by se to řešit celoměstsky, celopražsky“ poukázal opět na nejednotnost strategie starosta MČ Praha – Zličín Jaroslav Veselý.

Mezi ostatní probíraná témata patřily také dotace z EU. Zástupci městských částí proto diskutovali například nad možnostmi rozšíření protipovodňové ochrany.

Příští setkání starostů naší a přilehlých městských částí se plánuje na konec léta.