Seniorské Vánoce Prahy 5 – Bulharské Vánoce

13/12/2017

V úterý 12. prosince 2017 se v Komunitní centrum Prádelna konaly „Bulharské Vánoce“, které společně s Kanceláří starosty Prahy 5 zajišťoval Bulharský kulturní institut v Praze.

Zajímavý program zahájil velvyslanec Bulharské republiky pan Latchezar Petkov, za městskou část Praha 5 přivítal návštěvníky radní JUDr. Petr Lachnit. Celý program probíhal pod taktovkou zástupců Bulharského kulturního institutu v Praze.

Hlavní náplní odpoledne bylo představení vánočních tradic a zvyků v Bulharsku. Poutavé vyprávění doplněné bohatým obrazovým doprovodem zaujalo zcela zaplněný divadelní sál Komunitního centra. Přichystaná byla také ochutnávka originálního bulharského občerstvení.

Výjimečného odpoledne se zúčastnilo přes osmdesát seniorů z Prahy 5, kteří zavzpomínali nejen na své  gastronomické zážitky z Bulharska.