Senioři mohou za zvýhodněné vstupné plavat v Aquaparku Barrandov a v bazénu SK Motorlet

10/07/2019

Díky záštitě Petra Lachnita (ANO), radního Prahy 5 pro sociální oblast pokračuje úspěšný projekt „Plavání pro seniory za zvýhodněné vstupné“. Senioři starší šedesáti let s trvalým pobytem v městské části Praha 5, se i v roce 2019 dočkali nejen dalšího pokračování zvýhodněného plavání v bazénu SK Motorlet, ale i rozšíření možnosti zaplavat si levně také v Aquaparku Barrandov.

Ti, kteří mají zájem zaplavat si v Aquaparku Barrandov, si mohou vyzvednout plaveckou kartu každé pondělí a středu od 8 do 18 hodin ve 2. patře budovy úřadu MČ Praha 5, náměstí 14. října 4, Praha 5 kancelář č. 216. Po ověření trvalého pobytu dle občanského průkazu dostane každý senior jednu plaveckou kartu na celý rok 2019. Tato karta majitele opravňuje ke vstupu do bazénu za zvýhodněné vstupné 50 Kč na 100 minut, a to každé úterý, středu, čtvrtek a pátek od 13 do 15 hodin.

Akce zaznamenala velký úspěch a do konce června 2019 bylo již občanům MČ Praha 5 starším šedesáti let vydáno na 1 542 plaveckých karet do Aquaparku Barrandov.

Další úspěšný projekt zvýhodněného seniorského plavání v bazénu SK Motorlet využívá více 962 seniorů, kteří již mají plaveckou kartu do tohoto bazénu. Plavecké karty jsou k dispozici i pro další zájemce starší šedesáti let, kteří mají bydliště na území městské části Praha 5, každé pondělí a středu od 8 do 18 hodin ve 2. patře budovy úřadu MČ Praha 5, náměstí 14. října 4, Praha 5 kancelář č. 216.

Praha 5 se tímto projektem snaží podporovat aktivní život seniorů, umožnit jim finančně dostupné sportovní aktivity a relaxaci a navázat nové kontakty a přátelství.