Řešení dopravní situace v ulici Na Hřebenkách

03/09/2008

Rada MČ Praha 5 na svém včerejším zasedání projednala dopravní režim a uspořádání v ulici Na Hřebenkách, který byl zaveden v červenci 2008. Na základě vyhodnocení současné situace a s přihlédnutím k připomínkám občanů Rada MČ Praha 5 navrhla změnu dopravního režimu v dané lokalitě, neboť opatření bylo vyhodnoceno po uvedení do stanoveného režimu jako příliš striktní s nepřesně posouzenými dopady na přilehlou komunikační síť a bude tedy upraveno.

„Prioritou je pro nás samozřejmě bezpečnost občanů a proto budou v okolí Palaty a zdejší MŠ umístěna zařízení k jejímu zvýšení. Současně byla Městská policie požádána o důslednější kontrolu rychlosti projíždějících vozidel tak, aby byla zvýšena bezpečnost především pěších, což byl cíl původního dopravního režimu,“ informoval starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.

Původní návrh dopravního režimu a příslušného dopravního značení byl na základě požadavku ústavu pro nevidomé a slabozraké Palata (sídlící při ulici Na Hřebenkách) zpracován Ústavem dopravního inženýrství hl.m. Prahy, který je garantem kvality dopravních řešení. Odborem dopravy Magistrátu hl. m. Prahy bylo řešení z hlediska dopadů na páteřní komunikaci Plzeňská a Vrchlického akceptováno.

Rada MČ Praha 5 po projednání v odborných komisích původní dopravní opatření odsouhlasila s předpokladem, že toto opatření je na zkušební dobu, bude monitorováno a po určité době vyhodnoceno. Režim byl následně po rozhodnutí RMČ stanoven Odborem dopravy a životního prostředí MČ Praha 5.