Rekonstrukce parku SADY NA SKALCE

07/04/2015

Vážení občané Prahy 5,

dovolujeme si vás upozornit, že v rámci rekonstrukce parku Sady Na Skalce, která proběhne v termínu od 9. 4. do 31. 8. 2015, bude revitalizována parková zeleň, mobiliář a dojde také k úpravě části pěších cest.

Projekt získal podporu v rámci Operačního programu Praha – konkurenceschopnost, který je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Architektonický návrh obnovy zeleně v parku respektuje původní historický návrh autora parku Františka Thomayera a vnáší do něho nové obohacující prvky. Základní kompoziční osy budou zachovány a odkryjí se některé průhledy v rámci parku i v pohledu z přilehlých ulic.

Cílem projektu je především celkové prosvětlení území parku, kterého bude docíleno prořezem a rozvolněním stávajících keřových skupin. Stávající stromy ve špatném stavu budou odstraněny nebo ošetřeny a na několika místech vysazeny nové jako náhrada za odstraněné dřeviny. Další vysazené dřeviny orámují kompoziční pohledy. Střední část parku v okolí jezírka bude osázena kvetoucími keři s různou dobou kvetení.

Pro zpříjemnění pobytu v parku bude na břehu jezírka realizováno pobytové dřevěné molo a několik atypických lavic. U altánku bude obnoven průhled na Staré Město. Dětské hřiště bude kompletně zrekonstruováno s umístěním nových herních prvků, dopadových ploch, mobiliáře a oplocení.

Odbor správy veřejného prostranství a zeleně MČ Praha 5

Více informací naleznete na prahafondy.eu