Rekonstrukce další základní školy na Praze 5 jde do finále

14/05/2009

Na úterním zasedání Rady MČ Praha 5 byla schválena poslední část rekonstrukce areálu základní školy Weberova, který je tvořen 6-ti objekty. Projekt řeší celkovou rekonstrukci obvodového pláště budov a všech souvisejících stavebních konstrukcí. Zateplením a výměnou pláště bude snížena celková spotřeba energií na vytápění.

„V první řadě nám jde o bezpečnost a zdraví našich dětí. Vlivem času a povětrnostních podmínek je nyní obvodový plášť budov v havarijním stavu a nutně vyžaduje rekonstrukci. Stavba základní školy byla navíc realizována v 70. letech minulého století a to podle tehdejších technických norem včetně použití azbestu v konstrukci obvodového pláště. Jeho koncentrace podle posledních měření přesahuje povolené limity,“ sdělil Milan Jančík, starosta MČ Praha 5.

Rekonstrukce pavilonů základní školy je realizována etapově po jednotlivých stavebních objektech. Práce probíhají během letních prázdnin školy, závaznou podmínkou výběrového řízení na dodavatele stavby bylo i to, aby nedošlo k narušení školní výuky. Rozsah rekonstrukce a plánovaných stavebních úprav technologicky i časově odpovídá cca 9-ti týdnům. Předpokládaná cena rekonstrukce pavilonu D je necelých 20 mil. Kč včetně DPH.

Po dokončení této čtvrté etapy rekonstrukce školy bude zbývat ještě stavební úprava pavilonu E (bazén a tělocvična), která bude realizována v roce 2010, a rekonstrukce kuchyně, neboť ZŠ Weberova je jedna z posledních ve správním obvodu MČ Praha 5, kde není provedena modernizace stravovacího zařízení.