Radnice vyšla vstříc připomínkám obyvatel ulice Pod Císařkou

12/04/2013

Radní Prahy 5 na svém zasedání konaném dne 9. 4. 2013 vyhověli požadavku obyvatel ulice Pod Císařkou, kteří prostřednictvím petice požadovali změnu místního dopravního značení z režimu „obytná zóna“ na „zóna s dopravním omezením“. To bude upozorňovat na pohyb chodců ve vozovce a omezení rychlosti na 20 km/h. Důvodem k návrhu změny režimu je dle téměř padesáti podepsaných petentů skutečnost, že lokalita je vyhledávanou oblastí pro skatebordisty. Ti se na komunikaci pohybují velkou rychlostí a tím ohrožují chodce i ostatní řidiče.

„Na skateboardu vyvinou rychlost, která je mnohem vyšší než povolených 20 km/h. Ve těchto rychlostech najíždějí velmi blízko malých dětí a kočárků s dětmi, přičemž se denně stává, že jízdu nezvládnou a ze skateboardu spadnou. Žádný ze skateboardistů nemá trvalý pobyt v ulici Pod Císařkou,“ stálo v doručené petici.

Výzvu projednala dopravní komise a po konzultaci s Odborem dopravy požadovanou změnu Radě MČ Praha 5 doporučila. Radnice zároveň požádala strážníky Městské policie o monitoring problematické lokality.

„Jelikož stálou přítomnost strážníků a policistů nelze zaručit, přistoupili jsme k demontáži současného dopravního značení a jeho nahrazení dopravním značením “Zóny s dopravním omezením”. Policejní orgány tak budou moci nevhodné chování na dopravní komunikaci lépe postihovat. Pokud by se však tato opatření ukázala neefektivní, bude zvažována možnost instalace zpomalovacích prahů,“ dodal zástupce starosty Ing. Jiří Vejmelka.