Radnice spustila kampaň Pětka očkuje

09/12/2021

V pandemii už všichni žijeme necelé dva roky a je zcela na nás, jak dlouho ještě budeme muset. Tou nejrychlejší cestou návratu k běžnému a svobodnému životu, jak jsme jej znali před covidem, je očkování. Radnice proto spouští nenásilnou kampaň Pětka očkuje. Ta má nejenom motivovat, ale i lidem poděkovat.

V současné době má v Česku ukončenou vakcinaci kolem 6,4 milionu lidí, což je 60,17 procent naší populace. To je ale stále málo, abychom mohli opětovně žít bez omezení a bez velkého zatížení našeho zdravotnictví. „Chceme motivovat své obyvatele a širokou veřejnost k vakcinaci, k ochraně vlastního zdraví a zdraví blízkých,“ vysvětluje starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková s tím, že proto radnice spouští očkovací kampaň. „Je důležité pokusit se zbývající část lidí nenásilně přesvědčit,“ říká.

A jak bude pětková kampaň vypadat? Motivem celé akce jsou vizitky s osobními vzkazy představitelů radnice. Na každém vizuálu bude použito heslo #PetkaOckuje. To budou moci při sdílení na sociálních sítích využít i lidé jako spojující prvek s Prahou 5. „Naše vzkazy nebudou jenom apelem na veřejnost, ale budou i poděkováním všem, kteří si vakcínu nechali aplikovat a dodržují protiepidemická opatření,“ dodává starostka.

Městská část nebude pro kampaň využívat prostor v rádiích ani tištěných médiích formou placené inzerce. Veškerý vizuál bude použit na sociálních sítích (Facebook, Twitter, Instagram) a na vlastních informačních plochách.

Základní informace o očkování včetně vyvracení mýtů lze nalézt na magistrátní webové stránce ockovani.praha.eu. Veřejnost se také může obrátit na bezplatnou pražskou informační linku 800 160 166. Ta je v provozu pět dní v týdnu (PO a ST – 8 až 18 hodin, ÚT a ČT – 8 až 15 hodin, PÁ – 8 až 14:30 hodin).