Radnice Prahy 5 svolává mimořádné zastupitelstvo

14/04/2011

Vedení radnice Prahy 5 reaguje na současný vývoj politické situace a svolává mimořádné zasedání Zastupitelstva. Do té doby zůstává strana Věci veřejné i nadále v MČ Praha 5 koaličním partnerem TOP 09 a ČSSD.

Starosta Městské části Praha 5 Radek Klíma přijal ve středu ráno požadavek klubů všech tří koaličních stran na svolání mimořádného zasedání Zastupitelstva MČ. Přijal také čestné prohlášení členů klubu Věcí veřejných, kteří se distancovali od jakýchkoli praktik spojených s nelegálními odposlechy a kauzami kolem bezpečnostní agentury ABL.

Mimořádné zasedání Zastupitelstva je svoláno na 26. dubna 2011 od 13.00. Jediným bodem programu bude diskuze nad aktuální politickou situací a jejím vlivem na městskou část.

„Situace kolem VV vzbudila logicky emoce i u nás na Praze 5, nicméně naší prioritou je udržet na radnici stabilitu. Z tohoto důvodu se koalice rozhodla svolat mimořádné zastupitelstvo, abychom vše veřejně a transparentně vysvětlili a mohli dál pokračovat ve společné práci,“ říká k vzniklé situaci starosta Radek Klíma.

Ve středu ráno všech 6 zastupitelů MČ Praha 5 za Věci veřejné (předseda klubu Tomáš Homola, místopředseda klubu Jiří Vejmelka, Marek Kukrle, Marie Hakenová, Radek John a Michal Pavel) písemně prohlásilo, že nejsou nijak spojeni s kauzami kolem bezpečnostní agentury ABL, ani jinými bezpečnostními agenturami.