Radnice Prahy 5 se připojila k smutku za oběti teroristického útoku v Paříži

08/01/2015

Radnice městské části Praha 5 se ve čtvrtek 8. ledna připojila k vyhlášení tří dnů smutku v souvislosti s teroristickým útokem na sídlo časopisu Charlie Hebdo v Paříži. Jako vyjádření soustrasti rodinám obětí a občanům Francie zavlaje na budově radnice Prahy 5 francouzská vlajka.

„Zpráva o útoku na pařížskou redakci týdeníku Charlie Hebdo mne velmi zasáhla. Tragickou událost považuji za neospraveditelný akt zla, útok na svobodu slova a popření základních principů fungování demokratické společnosti. Věřím, že se podaří viníky dopátrat a potrestat. Naše myšlenky jsou především s rodinami obětí. Má osobní kondolence patří všem občanům Francie, především obyvatelům Paříže a také našeho partnerského města Saugues v jižní Francii,“ kondoloval starosta Prahy 5 MUDr. Radek Klíma (TOP 09).