Radnice Prahy 5 přistoupí k evakuaci pouze v nutném případě, obyvatele přesto vyzývá k pozornosti

03/06/2013

Starosta Prahy 5 Ing. Miroslav Zelený (UNP) potvrdil, že k případné evakuaci přistoupí pouze v nutném případě.

„Pokud nebudeme muset evakuovat, evakuaci se vyhneme. Bohužel je ale zapotřebí být raději mírně skeptický. Hladina Vltavy stále mírně stoupá, kulminaci je možné očekávat až v ranních hodinách. Rád bych proto obyvatele vyzval, aby si znovu prošli potřebná opatření, zkontrolovali obsah a připravenost evakuačních zavazadel,“ vyzval občany starosta Zelený.

Současný stav průtoku Vltavy k 15:30 dosáhl dle Hydrometeorologického ústavu 2880 m3/s.

Pokud by Vltava překonala hranici 3400 m3/s, s největší pravděpodobností k evakuaci přistoupíme. Zatím vyhodnocujeme i ostatní ukazatele, nejen samotný průtok vody. Přesto vyzýváme občany, aby z dotčených ulic odstranili svá vozidla,“ shrnul starosta Prahy 5 Ing. Miroslav Zelený.