Radnice Prahy 5 je prvním úřadem městské části s elektromobilní nabíjecí stanicí

22/06/2011

V pondělí 20. června 2011 zástupci Radnice MČ Praha 5 slavnostně obdrželi k testování elektrický skútr. Praha 5 je totiž první městskou částí, která (již v dubnu) na svém dvoře zprovoznila nabíjecí stanici pro elektromobily.

Tento krok má přispět ke snižování emisí výfukových plynů.

„Radnice plánuje ve spolupráci se zřizovatelem stanice Pražskou energetikou také výstavbu elektronabíjecí stanice pro veřejnostoznámil starosta MUDr. Radek Klíma. Ta by měla vyrůst ve Štefánikově ulici poblíž Portheimky.

Městská část získala od zřizovatele stanice odběr elektrické energie pro nabíjení do konce roku zdarma. Radní, kteří projekt podporují, uvažují i o nákupu jednoho elektromobilu a dvou elektrokol.

„Hlavní výhodou elektromobilů je provoz bez hluku a emisí. V tomto odvětví připravujeme také spolupráci s významnými firmami z Prahy 5“ shrnul zástupce starosty Ing.  Jiří Vejmelka.