Radnice MČ Praha 5 investuje do oprav chodníků

08/04/2009

Částku 11.500 tisíc korun hodlá MČ Praha 5 investovat do letošních oprav chodníků. Další milion a půl bude investovatTechnická správa komunikací hl. m. Prahy. Chodníky jsou k opravám vybírány na základě seznamu, který TSK pravidelně aktualizuje; v úvahu připadají vždy takové komunikace pro pěší, kde jsou v pořádku spodní sítě a kde se v dohledné době nechystají žádné další práce či úpravy.

„Pěšími komunikacemi se Praha 5 prezentuje stejně jako památkami či parky. K dobrému bydlení patří i kulturně upravené okolí, a vytrhané kostky z chodníku nebo nedbale zakrytý výkop by pro nás byl špatnou vizitkou. Takzvaný chodníkový program je jednou z méně nápadných, ale neméně důležitých priorit a nám jde především o rozvoj městské části,“ informoval starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.

Opravy v plném rozsahu nelze provést najednou, proto opravářské čety postupují podle plánu, který upřednostňuje frekventované lokality a ty komunikace, které byly poškozeny nejvíce.

V prvním sledu to budou ulice Staropramenná, Janáčkovo nábřeží, hned několik úseků Radlické, Kotevní, oblasti Na Srpečku, Na Neklance, Peroutkova, U Sanopzu, Erbenova a mnoho dalších.