Radní Prahy 5 poběží maraton za Paraple

09/05/2009

Radní Prahy 5 Aleš Kohout se zúčastní Běhu pro charitu v rámci Pražského mezinárodního maratonu, který se v ulicích hlavního města poběží 10. května. Principem charitativního projektu je, že si běžec vybere charitativní organizaci a poté osloví své kolegy v práci, přátele i rodinné příslušníky, aby jej „sponzorovali“ při jeho běhu.

„Nápad běžet pro charitu se zrodil v mé hlavě z důvodu, že běháním si nic již dokazovat nepotřebuji a nemá pro mě smysl běžet jen tak, když mohu pomoci dobré věci, kterou podpora Centra Paraple bezesporu je,“ říká Aleš Kohout.

Do projektu se zapojilo i Podnikatelské centrum Prahy 5, kde se tato iniciativa setkala s dobrým ohlasem.

„Stejně jako bylo centrum podnikatelů na Praze 5 novinkou v oblasti podnikání, je i běhání pro charitu v České republice zatím v plenkách. Doufám však, že se stane stejně populárním. Věřím, že se mi nyní podaří vybranou částku překonat. Chtěl bych poděkovat všem sponzorům, kteří mne a Centrum Paraple podpořili a podpoří,“ uvedl radní.

Vyslance Centra Paraple Aleše Kohouta můžete podpořit zasláním libovolné částky na č.ú.: 18831021/0100, variabilní symbol: 1112724.

Radní Kohout se letos zúčastnil i Pražského půlmaratonu, kdy skončil na 862. místě s časem 1:37:00. Zároveň se mu podařilo získat 15.000,- Kč ve prospěch neziskové organizace Centrum Paraple. Finanční prostředky získával mezi svými známými a blízkými, které mimo jiné vyzval, aby uzavírali sázky, zda dosáhne času do 2 hodin.

Pražský mezinárodní maraton, známý pod anglickou zkratkou PIM (Prague International Marathon), je maratonský závod založený v roce 1995. Je pořádaný v ulicích Prahy každoročně v květnu. I přes svou krátkou historii se závod během 12 let zařadil mezi nejprestižnější svého druhu na světě. Je považován za nejvíce mezinárodní maraton, neboť se ho účastní zpravidla kolem dvou třetin závodníků za zahraničí. V rámci maratonu se již několik let požádá Mistrovství ČR v maratonu pro registrované běžce. V současnosti (od roku 2006) je označovaný také jako Volkswagen Maraton Praha. Trať vede většinou středem města.

Součástí maratonského víkendu je i řada doprovodných běhů pro širší veřejnost.