Radní Prahy 5 jsou proti zastavění Spiritky

31/01/2011

Rada městské části Praha 5 se na svém 3. zasedání ztotožnila s usnesením minulého Zastupitelstva, které odmítlo využít významného krajinného prvku Spirita pro stavební účely.

„Usnesení ze Zastupitelstva, konaného dne 16. 9. 2010, nebylo bohužel bývalým místostarostou splněno a městská část neinformovala pracovníky Magistrátu hl. města Prahy o stanovisku zastupitelstva městské části Praha 5,“ vysvětluje MUDr. Radek Klíma.

Částečně i z tohoto důvodu úředníci magistrátu nerespektovali jasný signál MČ Prahy 5 a vydali 6. 1. 2011 rozhodnutím  MHMP nové vyhlášení významného krajinného prvku, které mění tento rozsah a otevírá riziko budoucí změny územního plánu pro nežádoucí zástavbu části pozemku VKP Spiritka.

„V tuto chvíli zpracováváme návrh dopisu, ve kterém žádáme Magistrát hl. města Prahy o obnovení ochrany tohoto významného krajinného prvku,“ říká zástupce starosty Ing. Jiří Vejmelka.