Radní městské části řeší dopravní situace lokality Na Šmukýřce

22/10/2008

Radní MČ Praha 5 v souvislosti se změnou trasy autobusové linky č. 123 způsobené omezením provozu na mostní konstrukci v ulici Beníškové svolali jednání se zástupci Dopravního podniku hl.m. Prahy a TSK s požadavkem řešit dopravní obsluhu lokality Na Šmukýřce. Výsledkem jednání je rozhodnutí zřídit další náhradní autobusovou linku.

„Výsledkem našich jednání bude zlepšení komfortu dopravní obsluhy oblasti Košíře – Šmukýřka, a to i ve srovnání se stavem před omezením provozu v ulici Beníškové,“ řekl starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.

„Technická příprava realizace, která právě probíhá, počítá se zprovozněním nové linky č. 723 začátkem listopadu roku 2008,“ vyjádřil se k situaci radní pro dopravu Vojtěch Zapletal.

Náhradní autobusová linka č. 723 by měla jezdit za těchto předběžných podmínek

Trasa linky – zastávky:

• Kavalírka – nástupní: v ul. Musílkova v zastávce společně s linkou č. 123, výstupní: v ul. Plzeňská v zastávce společně s linkou č. 123
  • Nad Turbovou
  • Šmukýřka – výstupní i nástupní zastávka v obratišti linky č. 123