Radní MČ Praha 5 prodloužili smlouvy lékařům LSPP Motol

14/05/2009

Rada MČ Praha 5 schválila prodloužení nájemních smluv v bytech městské části, které jsou obsazeny pracovníky ve zdravotnictví. Jedná se o dvě lékařky a zdravotní sestru, které mimo jiné zajišťují lékařskou pohotovost ve Fakultní nemocnici Motol. Každoročně jsou přidělovány byty pro profese, které pracují pro veřejný sektor. Zejména se jedná o zaměstnance složek začleněných do integrovaného záchranného systému – ať o příslušníky policie, lékaře, zdravotní sestry, ale například i učitele.

„Lékařskou službu první pomoci zajišťuje ze zákona kraj, tedy hlavní město Praha. Městská část Praha 5 považuje za důležité stabilizovat lékaře a zdravotnický personál, a proto prodloužila nájemní smlouvy. Tímto způsobem také podporujeme lékařskou službu první pomoci v nemocnici v Praze 5,“ informoval starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.

Od 1.1.2008 zajišťuje na území hlavního města Prahy lékařskou službu první pomoci kraj. Městské části na její zajištění nedostávají z rozpočtu města finanční příspěvek. MČ Praha 5 má na svém území dvě státní nemocnice, které pohotovostní službu zajišťují.

Nájemní smlouvy k bytovým jednotkám byly uzavřeny na dobu určitou na základě doporučení poradních orgánů Rady městské části Praha 5.