Rada MČ Praha 5 zohlednila připomínky veřejnosti

18/09/2008
Rada MČ Praha 5 včera projednala připomínky veřejnosti a komentář oponentů k námětům k novému ÚPn pro území MČ Praha 5. Názory a vyjádření občanů a sdružení, které obdržela MČ Praha 5, vzali radní na vědomí a veškeré došlé materiály budou odeslány pořizovateli a zpracovateli nového územního plánu, aby tyto připomínky mohly být zohledněny.
„Proces tvorby a schvalování územního plánu je na počátku a veřejné projednávání teprve začne.Koncept nového územního plánu, který v souladu se stavebním zákonem bude samozřejmě k připomínkování v rámci veřejného projednání. Projednání územního plánu bude probíhat v režii pořizovatele – Odboru územního plánu MHMP na základě oznámení veřejnou vyhláškou,“ vyjádřil se starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.
Náměty zpracované pro MČ Praha 5 architekty svou formou a rozsahem nenahrazují projektovou dokumentaci ÚPn a nejedná se o zpracování komplexní problematiky území. Zpracování „Námětů“ představuje možnost vyjádřit se nad rámec povinností stanovených stavebním zákonem. Některé náměty oslovených ateliérů byly zpracovány s výhledem do roku 2020, 2030 i dále. K diskuzi nad budoucím rozvojem bude sloužit koncept nového územního plánu hl. m. Prahy, který zpracovává Útvar rozvoje hl. m. Prahy.
Hl. m. Praha a následně i MČ Praha 5 připravují několik fází představování těchto materiálů. Náměty zpracované jednotlivými ateliéry jsou k nahlédnutí v kanceláři ing. arch. Eleny Lacinové. Své připomínky a názory mohou občané stále zasílat na speciálně zřízenou adresu: kar@praha5.cz.