Rada MČ Praha 5 se bude v úterý zabývat situací v mateřských školkách

03/06/2009

Rada městské části Praha 5 bude v úterý projednávat materiál, který se týká předškolního vzdělávání, jeho aktuální nabídky, stavu a prognóz.

„Podle dostupných informací od ředitelů mateřských školek je v tuto chvíli poptávka nižší než nabídka. Ředitelé těchto zařízení postupují v souladu s pravidly pro přijetí dítěte do předškolního zařízení a v tuto chvíli máme dokonce přes 20 volných míst,“ informoval starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.

„Pro naše rozhodování jsou důležitým ukazatelem, a to nejen v rámci stanovování cílového kapacitního počtu dětí, informace ředitelů jednotlivých zařízení o každodenní využitelnosti zařízení. Z jejich zkušeností vyplývá, že současná denní maximální kapacita není pravidelně využívána,“ vyjádřila se Lucie Vávrová, místostarostka MČ Praha 5, která má resort školství na starosti.

MČ Praha 5 zřizuje celkem 20 mateřských škol. Městská část Praha 5 plánuje zřídit nové předškolní zařízení od 1. září 2009. Ve stávající zástavbě má městská část rezervní kapacitu pro zřízení nových předškolních zařízení v objektech, které v současné době neslouží svému původnímu účelu a jsou pronajaty třetím osobám.