Rada MČ Praha 5 schválila nové rozdělení kompetencí

01/04/2014

V návaznosti na odvolání čtyř bývalých členů rady zastupitelstvem schválila Rada městské části Praha 5 na svém zasedání v úterý 1. 4. nové rozdělení kompetencí současných členů.

Aktuální rozdělení působnosti a kompetencí:

• JUDr. Petr Lachnit, 1. zástupce starosty (statutární zástupce)
    • Oblast sociální, bezpečnost, rozpočet, IT, vnitřní správa, školství, sport
  • JUDr. Naděžda Kratochvílová, zástupkyně starosty (statutární zástupce)
    • Zahraniční spolupráce a EU, právní oblast, privatizace, byty, doprava, obchodní aktivity
  • PhDr. Marie Ulrichová – Hakenová, zástupkyně starosty (statutární zástupce)
    • Oblast kultury, oblast občansko-správní, zdravotnictví, podpora podnikání, protokol a propagace
  • Ing. Jiří Vejmelka, radní
    • Majetek, investice, územní rozvoj, správa veřejných prostranství, životní prostředí

Nová rada je stranicky nevymezená

Všichni současní členové rady jsou bez stranické příslušnosti. „Hlavním úkolem této rady je zabezpečit řádné fungování radnice v zájmu občanů a připravit bezchybné zvládnutí podzimních komunálních voleb,“ sdělil 1. zástupce starosty JUDr. Petr Lachnit.

Standardní počet členů rady v Praze 5 je sedm, pro přijetí usnesení je zapotřebí většina tohoto počtu. Jelikož Praha 5 má po jednání zastupitelstva jen čtyři radní, má fakticky každý právo veta. Pokud příslušné návrhy usnesení nepodpoří, či se zdrží, nemohou být přijaty.

„Toto rozložení znamená, že rada může přijmout jen taková usnesení, na kterých je shoda napříč politickým spektrem,“ dodal radní Jiří Vejmelka.