První patro Portheimky přivítá “Šťastné zvíře”

06/11/2015

Městská část Praha 5 vás srdečně zve na výstavu obrazů Aleny Srstkové a ilustrací Kateřiny Skořepové, která se koná v prvním patře Galerie Portheimka od 14. listopadu do 6. prosince 2015.

Vernisáž a zahájení výstavy se uskuteční v pátek 13. listopadu 2015 od 17 hodin u příležitosti křtu a autogramiády rodinné knihy pro malé i velké čtenáře „Výletový den psí a trochu žabí“ s fotografiemi Dany Syslové a Zdeňka Srstky.

Celonárodně známý a oblíbený herec, kaskadér a milovník zvířat Zdeněk Srstka, který v letošním roce oslavil 80. narozeniny, se společně s herečkou Danou Syslovou stali hlavními hrdiny dětské knížky Výletový den rybí. Letos v říjnu vychází v nakladatelství Albatros již druhý díl této knihy.

Autorka obou Výletových dnů Pavla Petráková Slancová se inspirovala legendární Honzíkovou cestou od Bohumila Říhy, jehož vnučku Kateřinu Skořepovou přizvala k vytvoření doplňujících ilustrací v knize.

Výstava v prvním patře Galerie Portheimka nabídne nejen práce ilustrátorky Kateřiny Skořepové, ale představí i obrazy snové krajiny Srstkovy manželky Aleny, kterou Zdeněk v naivistickém stylu její tvorby podporuje. Výstava bude doplněna o setkání s protagonisty během komentovaných prohlídek vždy ve čtvrtek 19. a 26. listopadu od 10 – 12 hodin a od 14 – 16 hodin pro děti a jejich rodiče a prarodiče.

Po dobu trvání výstavy bude vyhlášena také výtvarná soutěž „Šťastné zvíře“, která je určena všem dětským návštěvníkům.

Výstava je přístupná každý den, kromě pondělí, vždy od 13:00 hodin do 18:00 hodin.