Provoz Skiparku ve Velké Chuchli zahájen!

29/01/2014

Ve středu 29. ledna se příznivci běžeckého lyžování konečně dočkali otevření skiareálu ve Velké Chuchli. Za účasti nejznámější české lyžařky Kateřiny Neumannové a zástupců městské části Praha 5 Naděždy Kratochvílové a Jaroslava Nedvěda byl slavnostně areál otevřen pro veřejnost.

V provozu je zatím jen tzv. malý okruh, přesto jsou provozovatelé areálu vzhledem k aktuálnímu počasí optimističtí. Ke sněhu si totiž vypomáhají pomocí sněhových děl.

Ve Skiparku Velká Chuchle se navíc již 5. února uskuteční pod záštitou starosty Prahy 5 Miroslava Zeleného další ročník Pražského poháru v běhu na lyžích.

“K tomuto datu by tedy měla být zprovozněna běžecká stopa v plném rozsahu, doufáme, že počasí bude sportovcům přát,” dodal Jaroslav Nedvěd.

SkiPark Velká Chuchle nabízí venkovní lyžařskou dráhu, která poskytuje všem věkovým skupinám návštěvníků možnost lyžovat přímo v Praze. Trať je udržovaná kvalitní rolbou pro klasickou i volnou techniku. Běžecká stopa je navíc osvětlená a na místě je v plném provozu také půjčovna vybavení.

Lyžování ve SkiParku Velká Chuchle je zdarma!