Protikorupční výbor Prahy 5 je funkční

15/05/2009

Starosta městské části Praha 5 Milan Jančík a nově zvolený předseda tohoto výboru Aleš Kohout splnili úkol z jednání dubnového zastupitelstva a neprodleně svolali jednání tohoto orgánu. Ten se v obměněném složení sesel poprvé v úterý 5. května. Výbor na svém zasedání nesouhlasil s  koncepcí tzv. protikorupčního programu MČ Praha 5 navrženou předchozím předsedou výboru Michalem Tučkem, a to zejména pro její nekoncepčnost, vysokou finanční náročnost a nehospodárnost.

Po více než dvou letech činnosti mého předchůdce v tomto výboru nevnikl žádný použitelný program boje s korupcí v rámci našeho úřadu,“ říká nový předseda výboru a radní Aleš Kohout. „Přestože nám již do konce volebního období nezbývá příliš času, budeme se snažit nejen o vypracování protikorupčního programu samého, ale i o jeho uvedení v praxi,“ dodává radní.

Na zasedání výboru obdrželi členové podrobné informace o strategiích Vlády České republiky, Magistrátu hlavního města Prahy a dalších orgánů veřejné správy v boji proti korupci. Do tvorby programu se kromě výboru zapojí i odborná a laická veřejnost, kterou předseda výboru Aleš Kohout v nejbližší době osloví. Do konce května budou také na internetových stránkách Prahy 5 zveřejněny veškeré zápisy z jednání protikorupčního výboru od roku 2007 do současnosti. Příští jednání výboru se uskuteční na konci června.