Promoci asistenčních psů Helppes obohatily osobnosti z showbyznysu

16/09/2014

Jak dostat na Motolský “cvičák” 1100 fanoušků všech věkových kategorií? Na to mají v Helppes – Centru výcviku asistenčních psů pro postižené jednoduchý recept. Na jednu stage postavte Karla Gotta a Miro Žbirku. A jaké peklo se rozpoutá pod pódiem? Kdo nezažil o moc přišel!

V sobotu 13. 9. 2014 se v areálu výcvikového centra neziskové organizace Helppes na Plzeňské ulici v Praze 5 slavilo. A že bylo co oslavovat. Pod záštitou 1. zástupce starosty JUDr. Petra Lachnita se uskutečnila, v Motole již tradiční, promoce dvanácti čtyřnohých absolventů Vysokého Učení Helppsího, kateder Asistenčních psů, Signálních psů a Vodících psů ročníku 2013/2014. Občanské sdružení Helppes při té příležitosti ale zároveň oslavilo své třinácté narozeniny. V 10.30 byl zahájen již 11. ročník Super dne Helppes.

Promující asistenty a jejich novopečené majitele – lidi s postižením, přišla podpořit spousta VIP osobností z hudební scény. Patrony dvanácti nových asistenčních psů se stali Karel Gott, Ivana Gottová., Marta Kubišová, Barbara Nesvadbová, Miro Žbirka, Debbi, Martin France a Jan Benog. Mezi dalšími významnými hosty byl i místostarosta MČ Praha 5 – JUDr. Petr Lachnit.

V rámci bohatého programu bylo možné shlédnout také dvě netradiční ukázky výcviku asistenčních zvířat. V jedné z nich se představil mj. i labradorský retriever, který byl jako jeden z prvních v ČR vycvičen unikátní originální metodou vyvinutou v Helppes.  V druhé ukázce nadchla diváky vodící kobylka, která veřejnosti dokázala, že i koníka je možné naučit asistenčním úkolům, jako je podávání předmětů nebo pomoc s otevíráním dveří.

O slavné osobnosti při promoci pejsků nebyla nouze. Foto: Helppes.cz