Projekt Šance svou příležitost nevyužil

23/04/2008
Rada městské části Praha 5 rozhodla o ukončení smluvního vztahu o nájmu nebytových prostor s občanským sdružením Projekt Šance.
„Myšlenková náplň občanského sdružení Projekt Šance je bezesporu společnosti přispívající, avšak městské části Praha 5 chybí prokazatelné výsledky. MČ Praha 5 především zajímá, kolika občanů z městské části Praha 5 či hlavního města Prahy se projekt dotkne, protože pronájem městského majetku  pro neziskové organizace neznamená, že její činnost v hledáčku úředníků skončí v momentě podpisu smlouvy o nájmu.,“ sdělil starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.
MČ Praha 5 obdržela žádost na odkup nemovitosti pronajaté občanským sdružením Projekt Šance z jeho strany. Vedení městské části objekt bývalé mateřské školy prodat nechce. Naopak strategickým záměrem městské části Praha 5 je navrátit objektu plně jeho původní funkci, tedy pro zařízení předškolního vzdělávání.
S ohledem na změnu zákona rodičovské dovolené MČ Praha 5 očekává nárůst v počtu uživatelů předškolních zařízení.
MČ Praha 5 nebyla poskytnuta žádná informace o činnosti sdružení, o průběhu či výsledcích pracovní terapeutické dílny. Byla pouze oslovena s možností prezentace loga MČ Praha 5 na informační kampaň. Ani na internetových stránkách sdružení není zjevně vyvíjena žádná aktivita a stránky sdružení nevykazují v posledních dvou letech žádnou činnost. Poslední informace v rubrice kampaň jsou z roku 2006, poslední informace v rubrice „Napsali o nás“ z roku 2005. Poslední tisková konference je ze 7.9.2004. Dokonce ani o plánované tiskové konferenci na 29.4.2008 tam není žádná informace.
MČ Praha 5 se dále ohrazuje proti tvrzením zastupitele Ondřeje Velka a dalších opozičních zastupitelů, kteří se snaží zviditelnit neustálými mediálními útoky na Radnici Prahy 5.
Pan László Sümegh byl kontaktován ze strany MČ Praha 5 několikrát a v tomto roce byl dokonce vyzván k účasti na grantovém řízení v sociální oblasti „Podaná ruka – sociální problematika“. Z jeho strany však nebyl zájem zúčastnit se tohoto řízení.
V rámci informací na stránkách KPSS MČ Prahy 5 jde o proces dobrovolný a zájem spolupracovat by měl vzejít právě ze strany subjektu. Sídlo organizace je navíc v Praze 1 a MČ Praha 5 nedisponuje informací, že by byli registrovaným poskytovatelem sociálních služeb.