Prohlášení radnice Prahy 5 k výstavbě “OS Nová Nikolajka”

14/01/2014

Zástupci radnice Prahy 5 nechali prověřit soulad stavby „Obytný soubor Nová Nikolajka“ s územním plánem a dne 14.1.2014 svým usnesením konstatovali odůvodněnou závažnou pochybnost.

Na základě schůzky se sdružením Za zelenou Nikolajku jsme nechali prověřit, zda je daný projekt v souladu s územním plánem. Rada dnešního dne konstatovala odůvodněnou závažnou pochybnost, že developer překročil koeficient zastavitelnosti, než povoluje územní plán,“ řekl starosta MČ Praha 5 Ing. Miroslav Zelený (UNP).

Poznámka:

Zahájená stavba, která má pravomocné stavební povolení, se nachází v území zastavitelném (čistě obytném – OB) v části se stanovenou mírou využití území kódem „D“. Tento směrný regulativ určuje maximální kapacitu stavby a stanovuje nutný podíl zeleně.