Proběhlo první kolo e-aukce elektřiny a plynu, průměrné úspory v Praze 5 více než třetinové!

03/07/2013

Za účasti domácností z Prahy 5 se 27. června uskutečnila dosud největší elektronická aukce plynu a elektřiny v České republice. O nižší ceny od nových dodavatelů obou komodit soutěžilo 4145 domácností, které dosáhly průměrné úspory 28 %. Domácnosti z Prahy 5 ovšem uspořily ještě více, a to průměrně 39 % v případě nákladů na elektřinu a 35 % u zemního plynu. Vzhledem k velkému zájmu o účast nejen z řady obyvatel Prahy 5, proběhne na konci července 2. kolo.

Domácnosti po prvním kole aukce, které trvalo necelé tři hodiny, ušetřily celkem 40 565 444 milionů korun. Červnového kola se zúčastnilo 501 smluv obyvatel Prahy 5. Celkový objem dodávek občanům Prahy 5 na soutěžené období představuje necelých 29 milionů Kč.

Společnosti eCentre se nepodařilo připravit do aukce všechny zájemce, ale i tak jsem rád, že se podle odhadů podařilo lidem z páté městské části ušetřit zhruba deset milionů Kč. Pokud v červencovém kole bude dosaženo ještě nižších cen pro zbylých 300 smluv, lze očekávat, že tento odhad bude překonán,“ dodal starosta Prahy 5 Ing. Miroslav Zelený.

Průměrná úspora u smluv na dodávku zemního plynu v Praze 5 činila 9012 Kč, u elektřiny dosáhla průměrná hodnota uspořených peněž za smluvní období 5277 Kč.

Nyní budeme účastníky informovat o výsledcích a výši jimi dosažené úspory. Zároveň je seznámíme s následujícím postupem pro uzavření nové smlouvy, které by měly být připraveny již od 22. července,“ přiblížil další kroky pořadatele aukce Jakub Šafránek.

Druhé kolo aukce se uskuteční ke konci července, jeho průběh budete moci sledovat opět na webových stránkách praha5.cz