Přívoz P5: Císařská louka – Výtoň – Náplavka Smíchov

24/03/2015

Dovolujeme si vás upozornit na letošní zahájení provozu přívozu, který spojuje severní cíp ostrova Císařská louka s oběma vltavskými břehy a současně spojuje obě vltavské náplavky.

Linka P5 nabízí spojení zejména pro výlety. Atraktivní je také přímé spojení obou náplavek, při sobotních trzích na výtoňské náplavce. Ostrovní přístaviště Císařská louka se nachází na severním cípu ostrova, odkud vede na jih přes celý ostrov komunikace s nízkým provozem a je tak ideální výletní spojnicí na pevninu (k zastávkám Lihovar či na cyklotrasu A1).

Pravobřežní přístaviště Výtoň je umístěno v jižní části oblíbené náplavky, přímo pod stejnojmennými tramvajovými zastávkami. Po náplavce vede cyklotrasa A2 – na sever do centra města. Na jih směr Podolí, Braník, Modřany, Zbraslav a na výtoňské křižovatce začíná cyklotrasa A23 směřující do Vršovic, Michle a Hostivaře.

Levobřežní přístaviště Náplavka Smíchov se nachází na dosud méně využívaném břehu, ale rostoucí obliba náplavek snad letos oživí i tu smíchovskou, nad kterou se nachází sportovní i dětské hřiště s kavárnou. Nejbližší zastávka Na Knížecí (metro, vlak, bus, tram) je vzdálena cca 600 m.

Přívoz P5 zajišťuje s ohledem na charakter provozu pouze plavby uvedené v jízdním řádu. Při zvýšené poptávce může být z kapacitních důvodů zajištěn posilový spoj.

Jízdní řád linky P5

Více informací na stránkách ropid.cz

Náš tip: Chcete si užít jarní sobotní den? Spojte první letošní cestu přívozem s gurmánským zážitkem. Přijďte se podívat 28. března 2015 od 10 do 19 hod na Smíchovskou náplavku, kde se uskuteční food festival pod názvem Polívkování. Festival nabídne ochutnávku polévek z celého světa.