Přijďte si zabruslit! Praha 5 nabízí svým návštěvníkům kluziště v samém centru Smíchova

05/12/2013

Po vzoru mnoha nejen evropských metropolí nabídne městská část Praha 5 svým občanům i návštěvníkům v prosinci jedinečnou formu trávení volného času. Umělé kluziště v samém centru Smíchova, v parku Portheimka, bude slavnostně otevřeno 6. prosince.

„Rádi bychom na bruslení pozvali především rodiče s dětmi z Prahy 5. Advent je obdobím, kdy si každý má udělat více času na svoji rodinu, proto neváhejte a vezměte své ratolesti si zabruslit do parku Portheimka. Naplnit společně strávené odpoledne pak můžete například cukrovinkou z nedalekých vánočních trhů na Andělu,“ zve veřejnost zástupce starosty Jaroslav Nedvěd (UNP).

Dle usnesení Rady MČ Praha 5 bude kluziště zatím v provozu do 5. ledna.

„V letošním roce jsme se rozhodli neinstalovat například drahou výzdobu radnice, ani vánoční strom na Barrandově z důvodu složitého a technicky náročného ukotvení. Ušetřené peníze jsme se rozhodli vložit právě do provozu umělého kluziště na Smíchově, které nabízí aktivní prostor k využití trávení volného času. V případě velkého zájmu o bruslení ze strany obyvatel bude rada uvažovat i o prodloužení provozu plochy v dalších měsících,“ dodal zástupce starosty Jaroslav Nedvěd.

Umělé kluziště v Portheimce je obdobou ledové plochy, na rozdíl od ní ale není závislé na počasí. Neobvyklá atrakce nabídne plochu 10 x 14 metrů a můžete ji navštívit každý den od 11 do 20 hodin. Vstup je zdarma, na místě je možné si brusle (50 Kč) a potřebné vybavení také zapůjčit.