Přijďte s námi uctít výročí vzniku samostatné Československé republiky

24/10/2016

Pietní akt k 98. výročí vzniku samostatné Československé republiky bude zahájen v pátek 28. října v 9.00 hod. položením věnce v kostele sv. Václava na nám. 14. října. Následně bude věnec položen u pamětní desky M. R. Štefánika, umístěné na budově Úřadu MČ P5 ve Štefánikově ulici.

Věnce budou položeny i u pomníku obětem I. sv. války v Butovské ulici, pomníku obětem I. a II. sv. války u ZŠ Radlická, pomníku obětem I. sv. války v ulici Pod  Žvahovem a u pomníku obětem I. sv. války v Habartovské ulici.

„To, čím jsme, je odkaz našich předků. Bez ohledu na aktuální společenské dění a vnímání bychom si všichni tuto vazbu měli uvědomovat a ctít. A je jen na nás, resp. na každém jedinci, zda a jak na tuto linii naváže,“ říká starosta MČ Praha 5 Radek Klíma.