Přijďte na slavnostní otevření parku Botanica

Vážení občané, starosta Městské části Praha 5 Pavel Richter a 1. zástupce starosty Martin Slabý vás srdečně zvou na slavnostní otevření parku Botanica, který firma SKANSKA u příležitosti dokončení rezidenční čtvrti Botanica předává páté městské části do správy.

  • Přijďte za každého počasí v pondělí 17. září 2018 od 17 hodin na Botanické náměstí v Praze 5

 

  • Součástí slavnostního předáníparku bude veřejná ukázka návrhu Urbanisticko krajinářské studie VIDOULE od STUDIO REAKTOR s.r.o.

Botanica je krásný veřejný park, netradiční veřejný prostor s dětským hřištěm, které  vznikalo ve spolupráci s místními.  Obyvatelé Prahy zde najdou příjemné posezení mezi domy, děti si mohou bezpečně hrát na oploceném hřišti, které je vybaveno pítkem, různorodými herními prvky a lavičkami. Netradičně jsou zde i zajímavé ‘neherní’ prvky,“ říká 1. zástupce starosty Martin Slabý.

Jde např. o tzv. hmyzí domeček. Tímto dnes populárním prvkem se pomáhá  okolní přírodě. Faktem je, že v posledních desetiletích rapidně ubývá všech druhů hmyzu kvůli likvidaci jejich přirozeného prostředí. „Domečky“ v parcích a zahradách představují nejen okrasný, ale i ekologicky cenný prvek. Přilákají hmyz, který se postará o opylování a pomáhá v boji se škůdci. V tom má budování hmyzích domečků opodstatnění a nejde jen o módní výstřelek.

  • Na děti čekají drobné dárky a na všechny doprovodný program. Přijďte se podívat, těšíme se na vás.

Prosíme vás, abyste v parku Botanica dočasně využívali výhradně zpevněné cestičky, kvůli dobrému uchycení nově vyseté trávy.

Děkujeme