Přijďte na 1. Reprezentační ples Prahy 5, podpoříte Klub nemocných cystickou fibrózou

15/02/2018

Radnice Prahy 5 Vás srdečně zve na 1. Reprezentační ples, který se koná ve čtvrtek 22. 2. 2018 v Národním domě na Smíchově. Ples se koná u příležitosti 115. výročí povýšení Smíchova na město. Výtěžek ze vstupného bude darován Klubu nemocných cystickou fibrózou. Součástí večera je slavnostní vyhlášení vítězů ankety Podnikatel roku 2017.

Přijďte na ples a podpořte Klub nemocných CF, který byl založen v roce 1992 rodiči dětí, trpících touto v současné době nevyléčitelnou nemocí. Její důsledky se dají pouze mírnit včasnou diagnostikou. Posláním Klubu je zlepšování kvality života nemocných a dále zvyšování informovanosti veřejnosti o tomto onemocnění. „Za MČ Praha 5 jsem rád, že alespoň touto cestou můžeme Klubu pomoci. Rád bych poděkoval všem, kdo se k nám připojí a společně podpoříme dobrou věc,“ řekl starosta Pavel Richter.

Vstupenky v ceně 250 Kč si můžete zakoupit přímo na úřadě MČ Praha 5, náměstí 14. října 1381/4, ve 2. patře v úředních hodinách pokladny.

Večerem Vás provede Zdeňka Žádníková Volencová, herečka Dejvického divadla.

Hostem bude mj. český houslový virtuos Jaroslav Svěcený.

Na programu plesu spojeného s vyhlášením Podnikatele roku 2017 je exkluzivní vystoupení vicemistrů ČR v Showdance Františka Kopeckého a Petry Stehnové.

Na setkání s Vámi se těšíme v Národním domě na Smíchově, ve čtvrtek 22. 2. 2018 od 19 h (vstup od18:30 h)

K tanci i poslechu zahraje GURMANIA band.

Hlavními partnery plesu jsou: Pivovary Staropramen a Penta Real Estate

Partnery plesu jsou: Asistenční centrum, Československá obchodní banka, FINEP CZ

Co je cystická fibróza

Jde o nevyléčitelné dědičné onemocnění. V České republice se s ním ročně narodí asi 30 dětí. Nemoc postihuje především dýchací a trávicí ústrojí, ve kterých se tvoří abnormálně hustý hlen. Přidávají se i další zdravotní komplikace, např. diabetes, osteoporóza, cirhóza jater. V současné době je v České republice diagnostikováno více než 650 nemocných. Nemocní se průměrně dožívají 38 let.

Průměrné celkové náklady v roce 2010 na pacienta trpícího CF činily 366 351 Kč za rok. Největší položkou byly náklady na léky a zdravotní prostředky – 261 018 Kč. Menší část čítaly náklady na vyšetření: 67 676 Kč a hospitalizace 46 255 Kč.

Přílohy ke stažení