Přihlašování do aukce energií o týden prodlouženo

29/05/2013

Pro zájem z řad občanů byl prodloužen termín přihlašování do e-Aukce energií až do 6. června. Zájemci se mohou hlásit v nadcházejícím týdnu na kontaktním místě v přízemí budovy radnice Štefánikova 13. Zároveň byl stanoven termín samotné aukce na 27. června.

Historicky první e-Aukce na dodávky elektřiny a plynu pro obyvatele Prahy 5 odstartuje 27. června a její průběh bude možné sledovat na webových stránkách Prahy 5 v sekci Aukce elektřiny a plynu v Praze 5. Jak taková aukce probíhá, se už mohli přesvědčit například přihlášení občané Prahy 6, kdy se dodavatelé o zákazníky obrazně řečeno“ poprali“. Aukce začala v 10:00 a díky neustálému snižování ceny trvala téměř pět hodin. Aukční kolomělo trvat 15 minut, ale 132x se prodlužovalo! Pokud totiž některý z dodavatelů snížil svou cenu během posledních dvou minut, aukce se automaticky nastavila o další dvě minuty. Občané Prahy 6 ušetřili přes 31 % na elektřině a vice než 22 % na zemním plynu. Celková úspora činila 7,6 milionu korun.

O výsledku aukce v Praze 5 budou přihlášení účastníci informováni formou SMS nebo e-mailem. Do 11. července pak lidé obdrží informaci o termínech pro vyzvedávání smluv s vítězným dodavatelem.

Jsme svědky stálého zdražování a rostoucích nákladů na energie, což přináší další narůst zatížení našich domácích rozpočtů. Do cen elektřiny se například promítly náklady na výrobu energie z obnovitelných zdrojů, tedy dotace pro majitele fotovoltaických elektráren. Běžný občan nebo komunální politik nemá příliš mnoho možností toto ovlivnit,“ řekl starosta Prahy 5 Ing. Miroslav Zelený na květnové informativní besedě s občany a pořadateli e-Aukce.

Přesto jsme aktivně hledali cestu, jak lidem pomoci snížit náklady a ulevit jejich rodinným financím. Uspořádáni aukce, do které se zapojí stovky lidí, představuje cestu, jak doslova donutit prodejce na trhu nabídnout nižší cenu, neboť si vzájemně konkurují a zvítězit v aukci může jen jeden.“ Vice informaci na praha5.cz