Přes 100 milionů korun do školství za půl roku. Praha 5 bilancuje plnění rozpočtu „v poločasu“

Investice do rekonstrukce a modernizace školských zařízení dominovaly hospodaření městské části Praha 5 v prvním půlroce. Téměř 30 milionů šlo také do městské zeleně a ochrany životního prostředí.

 

„Za první pololetí letošního roku jsme z rozpočtu vyčerpali celkem 378 mil Kč. Z této částky šlo na investice téměř 86 mil Kč, a to primárně do školství a domů pro péče o seniory. Jsem rád, že naše investiční činnost je velká, “ říká radní pro oblast financí Jan Kavalírek.

 

Velké množství investičních akcí se navíc nyní začíná realizovat, a to nejen do oprav školských objektů a domů s pečovatelskou službou, ale i do rozvoje parků, oprav komunikací, rekonstrukce dětských hřišť nebo infrastruktury města.

 

„Vypíchnul bych třeba i náš Chodníkový program, který financujeme z příjmů ze zón placeného stání. Do konce roku plánujeme na opravy chodníků věnovat přes 10 mil Kč. Chodníky jsou sice ve správě Technické správy komunikací hlavního města, ale na některé opravy bychom čekali neúměrně dlouho. Proto si některé chodníky opravuje sami,“ dodává Jan Kavalírek.

 

Celkové výdaje městské části dosáhly bez mála 380 milionů korun, z čehož tvořilo 290 mil Kč běžné výdaje, které byly čerpány asi na 37,5 %.

 

„Naopak na běžných výdajích se snažíme maximálně uspořit, a to jak tento rok, tak i v přípravě návrhu rozpočtu pro rok příští.  Naším cílem je, aby radnice hospodařila efektivně a úsporně, aby nám zbylo co nejvíce prostředků právě na investice,“ uzavírá radní Kavalírek.