Přehlídka současného videoartu – Videokemp 2015

28/07/2015

Vážení občané Prahy 5, dovolujeme si vás pozvat na Videokemp. Jednodenní přehlídka současného videoartu se uskuteční v pátek 31. 7. 2015 od 13 hodin do 22 hodin v Altánu Klamovka.

Videokemp je jednodenní výstavní akce zaměřená na prezentaci současného umění ve formě videa. Jeho princip je jednoduchý. Na určeném místě, většinou v parku, vzniká po dobu jednoho odpoledne a večera stanové městečko, v němž každý z umělců prezentuje svoji práci ve vlastním stanu. Toto specifické prostředí poskytuje letní alternativu klasické galerijní prezentaci a odlišnou možnost sdílení dané tvorby.

Každý z uplynulých ročníků hostil práce cca 20-40 českých i zahraničních tvůrců. Předchozí ročníky proběhly ve spolupráci s galerijními institucemi (Galerie Altán Klamovka, Galerie Futura – Zámek Třebešice, GASK, Dům umění města Brna, Galerie Entrance) či jako nezávislá akce (park Letná v Praze). Po roční pauze se Videokemp vrací, tentokrát na místo svého prvního konání, tedy do parku u Galerie Altán Klamovka.