Pražský pohár v běhu na lyžích hostila Velká Chuchle

10/02/2014

Třetí ročník závodů se konal 5. 2. 2014 a byl určen milovníkům lyžování všech věkových i výkonnostních kategorií. Starty probíhaly postupně během celého odpoledne a podvečera v upraveném skiparku areálu dostihového závodiště. Celkem se závodů zúčastnilo na 200 lidí. Vzácným hostem byla i olympionička a mistryně světa Kateřina Neumannová.

Závod měl i díky hořícím loučím podél trati po setmění báječnou atmosféru. S číslem na trati bojovala 4letá Ema Mrázová i 74letý Miroslav Lhota, přijeli závodníci z hor, přišli i hobíci z Prahy. Všichni si užili. A na trať je poslala olympijská vítězka Kateřina Neumannová, díky níž již třetí rok funguje zdejší Skipark, spolu s televizním moderátorem, ironmanem a pokořitelem kanálu La Manche Stanislav Bartůškem. Ve dvanácti mládežnických kategoriích kralovali členové Sokola Senohraby, lyžařské oázy na jihovýchod od Prahy, kde i dnes lyžují na přírodním sněhu.

„Každou středu budeme dělat veřejné závody, dokud počasí dovolí,“ slibuje za pořadatele Martin Dvořák.*

Spolupořadatelem akce byla městská část Praha 5, starosta Ing. Miroslav Zelený převzal nad závody záštitu. Věcné ceny a medaile vítězům předávala zástupkyně starosty JUDr. Naděžda Kratochvílová.

Pražský pohár Skipark Chuchle 2014: Muži: 1. Ondrášek (Atlas) 4:59, 2. Máka (Dukla Liberec) -14, 3. Čech (Ski Jilemnice) -14.. Ženy: 1. Charvátová 5:31, 2. Horká -5, 3. Čechová (všechny Ski Jilemnice) -51.

* Zdroj: Tisková zpráva pořadatele