Pravděpodobnost evakuace obyvatel Prahy 5 se snížila, ve 13.00 budou zveřejněny nové informace

03/06/2013

Avizovaná evakuace obyvatel Hořejšího a Janáčkova nábřeží není prozatím aktuální. Jak vyplývá z informací Povodňového štábu Magistrátu hl. m. Prahy, lze usuzovat, že Vltava v Praze 5 již nebude výrazněji stoupat a je stabilní. Podle starosty Prahy 5 se evakuace nebude konat minimálně do 13:00, kdy budou vydány nové informace.

Vedení radnice Prahy 5 v čele se starostou Ing. Miroslavem Zeleným touto cestou děkuje všem dobrovolníkům, kteří v uplynulých nočních hodinách nabízeli svou pomoc jakoukoli formou.

V pohotovosti byly v noci desítky občanů Prahy 5, do práce přišli úředníci městské části, na radnici fungoval nonstop provoz. Zprovozněny jsou tři telefonní linky na sekretariát starosty, kde pověření pracovníci nepřetržitě informují občany o povodňové situaci a zodpověděli stovky dotazů,“ vyjádřil spokojenost s fungováním úřadu starosta Ing. Miroslav Zelený. Desítky úředníků také vyrazily do ulic, informovaly občany přímo v nejvíce ohrožených oblastech, vylepovaly letáky na ohrožené domy. „Zvláštní pozornost jsme věnovali preventivním opatřením, abychom byli schopni v případě evakuace se postarat o nejvíce ohrožené osoby – naše seniory, postižené a nepohyblivé občany,“ dodal 1. zástupce starosty JUDr. Petr Lachnit.

Všem zúčastněným patří velké poděkování, doufám, že se povodňová situace již nezhorší,“ uzavírá starosta Zelený.