Prahu 5 čeká od června série tramvajových výluk, pokračovat budou i v roce 2020

Lidé využívající městskou hromadnou dopravou a zejména tramvaje, si budou muset v příštích měsících zvykat na řadu omezení a výluk. Dopravní podnik hlavního města Prahy chystá opravu několika páteřních tratí.

  • Série oprav a tím i výluk začne 15. června 2019 čtrnáctidenní výlukou v Makovského ulici v Řepích (v sousedství Prahy 5).
  • Od 29. června 2019 na ni naváže desetidenní oprava trati mezi Andělem a Radlickou ulicí.
  • Od 8. do 25. července 2019 se cestující musejí připravit na další komplikaci v Plzeňské ulici, tentokrát v úseku mezi Radlickou a Mozartovou ulicí. Ve stanici Bertramka se na trati objeví takzvaný kaliforňan – mobilní kolejový přejezd nahrazující obratiště. Ten mohou využívat pouze tramvaje typu KT8 s možností obousměrného provozu.
  • Pravděpodobně od 8. července do 8. září 2019  nastanou omezení i v Nádražní ulici, ve které jezdí tramvajové linky 4, 5, 12 a 20. Důvodem je přeložka kabelovodu a kanalizace. Komunikace bude pro tramvaje uzavřena, provoz autobusů bude omezen.

Práce na přeložce kabelovodu pak budou pokračovat až do 15. prosince 2019 s tím rozdílem, že se provoz tramvají obnoví – pojedou zhruba 150 metrů po jedné koleji, což umožní dva mobilní kolejové přejezdy.

  • Dopravní podnik předpokládá v Nádražní ulici další potíže i příští rok.

O dopravních omezeních a změnách v dopravě vás budeme v dohledné době podrobně informovat.